1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Akıllı Cihazlara Gelen Yeni Özellikler

İlginizi Çekebilir

Hayatımıza giren akıllı cihazların sayısı her yıl biraz daha artıyor. Sanal oyunlardan takip cihazlarına, sosyal medyadan işletim sistemlerine kadar neredeyse her gün yeni bir özellik geliştiriliyor. Bu durum mevcut sektörü çok büyük bir ekonomik pazar haline getiriyor. Artık birçok ünlü firma, ortaya çıkan akıllı cihaz sektöründe kendilerine yer edinmekle birlikte sürekliliği sağlayacak özellikler de geliştiriyor.

İos 11 ile gelen gizli tuş 

ABD’li teknoloji devi Apple, iOS 11 ile birlikte cihazlarında bulunan güç tuşunun ömrünü uzatmak için Ayarlar menüsüne yeni özellik ekledi. Birçok kişi tarafından bilinmeyen bu özellik sayesinde kullanıcılar, güç tuşunun ömrünü biraz daha uzatabilecekler.

Kullanıcılar, Ayarlar/ Genel adımlarını takip ettikten sonra menünün en altında yer alan sistemi kapat ikonuna tıklayarak da cihazlarını kapatabiliyor.

 

 

 

Instagram’a video yeniliği

Sosyal medyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformlarından Instagram iOS kullanıcıları için yeni bir özelliği test etmeye başladı. 3D Touch özelliği olan iPhone’larda test edilen özellik ile videolar artık ileri ve geriye doğru oynatılabiliyor.

 

WhatsApp’a konferans arama özelliği geliyor

Günlük aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan WhatsApp’a kullanıcıları mutlu edecek 3 yeni özellik geliyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni güncellemelerle birlikte WhatsApp’a konferans arama, dinamik çıkartma ve kelime ile emoji arama özellikleri gelecek.

 

Casper’ın mobil uygulaması hizmete girdi

Casper’ın mobil uygulaması, Google Play üzerinden kullanıma sunuldu. Kullanıcıların kullanımını kolaylaştıracak özelliklerin yer aldığı uygulamayla Servis Noktaları sekmesi kullanılarak Casper bünyesindeki tüm yetkili servisler harita üzerinden, kullanıcının lokasyon durumu baz alınarak gösterilebiliyor. Hatta kullanıcılar isterlerse sokak görünümü sayesinde (Google Street View) yetkili servisleri görüntüleyebiliyorlar. İstenilen servise, rota çizerek ve otomatik açılan navigasyon özelliği ile kolayca ulaşmak da mümkün. Ürün Takip sekmesi ile evde, arabada, otobüste, her yerde telefondan IMEI ya da form numarası ile ürünün teknik servis aşamaları görüntülenebiliyor. Eğer ürün teknik servisten çıktıysa kargo durumu hakkında bilgiye anında ulaşılabiliyor. Bu şekilde iki ayrı işlem, tek sayfa üzerinden kontrol edilebilir hale getirildi.

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy