2 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

ADIB, Orta Doğu’nun En İyi İslam Bankası Ödülünü Aldı

İlginizi Çekebilir

Abu Dabi İslam Bankası (ADIB), 2019 EMEA Finans Orta Doğu Bankacılığı Ödülleri’nde “Orta Doğu’daki En İyi İslam Bankası ve BAE’deki En İyi İslam Bankası” ödülünü aldı. ADIB, şubelerinde ve çevrimiçi olarak sürekli olarak yüksek kalitede kişiselleştirilmiş hizmet sunarken, müşterilere yenilikçi Şeriat’a uyumlu ürünler sunma rekorunu kırdı. Buna ek olarak, en iyi kurumsal sosyal sorumluluk ödülüne de banka verildi.

 

EMEA Finans Bankacılığı Ödülleri 2008’de başlatıldı ve Orta Doğu’da bulunan ülkelerdeki en iyi performans gösteren ticari, yatırım ve İslami bankaların yanı sıra varlık yöneticileri ve brokerlerini seçmektedir. Kazananlar, okuyucuların anketi ile endüstri analistleri, şirket yöneticileri, finansal uzmanlar ve bağımsız araştırmalardan elde edilen girdiler temelinde seçiliyor.

ADIB başkan yardımcısı Khamis Bu Harron, “Böylesine saygın bir ödülü kazanmak, ADIB’deki meslektaşların çalışmasının bir kanıtıdır. Geçen yıl boyunca, banka yeni dijital bankacılık hizmetleri sunarak ve şube ağı genelinde sağlanan müşteri deneyimini zenginleştirerek müşteri teklifini geliştirmeye çalışmıştır. 2019’da piyasaya sürülmek üzere önde gelen bir İslami banka olma konumumuzu artırabilecek heyecan verici projeler ve gelişmeler hazırlıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk bilinirliği için minnettarız. Kurumsal sosyal sorumluluk her zaman ADIB kültürünün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Sorumlu bir banka olarak, vaktimizi hacimli ve etkili girişimlere adadık ve bu ödül toplumda gerçek bir fark yaratma konusundaki kararlılığımızın bir yansımasıdır.” dedi.

Kuruluşundan bu yana ADIB, küresel İslami bankacılık endüstrisinin temelini oluştururken, BAE ekonomisinin büyümesini ve çeşitlenmesini destekleyen önemli katkılar sağlamıştır. ADIB, geniş yelpazedeki müşterilerine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunmaya odaklanmaya devam ediyor. Bankanın teknolojiye odaklanması müşteriler tarafından çok iyi karşılandı ve işlemlerin% 90’ından fazlası otomatik veya dijital platformlar üzerinden gerçekleştirildi.

 

Kaynak: Zawya

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy