4 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Abu Dabi’deki Üçlü Birleşme Mayısta Faaliyete Başlayacak

İlginizi Çekebilir

Ocak 2019’da, Abu Dabi Ticaret Bankası (ADCB) ve Sendikalar Bankası (UNB), Al Hilal Bank’ı birleşme kararı aldı . Abu Dabi merkezli ADCB, ADCB, UNB ve Al Hilal Bank birleşmesi yürürlüğe girdiğinde yeni rollerini üstlenecek olan yeni yönetim kurulu ve yönetim bankası isimlerinin nihai listesini açıkladı.

Ortak bir basın açıklamasında, bankalar birleşmenin 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olabileceğini, ancak tarihlerin ADCB ve UNB tarafından yapılan hissedar toplantılarının sonuçları da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacağını belirtti.

Birleştirilen işletme ADCB kimliğini taşıyacak, Al Hilal Bank mevcut adını koruyacak, markasını koruyacak ve grup içinde ayrı bir İslami bankacılık kuruluşu olarak faaliyet gösterecektir.

ADCB, Yönetim Kurulunun Eissa Mohammed Al-Suwaidi, Sayın Mohammed bin Dhaen Al-Hamily ve Ala’a Mohammed Eraiqat, Khaled Deemas Al Suwaidi ve Ayesha Al Hallami’den oluşacağını söyledi.

Ek olarak, ADCB ayrıca Khaled Hacı Khouri, Abudulla Khalil AlMutawa ve Mohamed Hamad Al Muhair, Saeed Mohamed Al Mazrouei, Carlos Antoine Obeid ve Hussain Jasim AL Noiwais’i içerecek.

Birleşik bankanın fonlama profili, 96 milyar AED’lik düşük maliyetli bir CASA (cari hesap tasarruf hesabı) tabanı ve toplam fonun yüzde 18’ini oluşturan toptan fonlar dahil olmak üzere toplam fonlamanın yüzde 75’ini oluşturan müşteri mevduatları ile çeşitlendirilecektir.

Abu Dabi Hükümeti, Abu Dabi Yatırım Konseyi (ADIC) aracılığıyla birleşik bankanın yüzde 60,2’sine, ADCB hissedarları yüzde 28,0’a, UNB hissedarları birleşik bankanın yüzde 11,8’ine sahip olacak

 

Kaynak: İslamic Business & Finance

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy