4.1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

Rusya-İslam Dünyası: KAZANSUMMIT 2019 11. Uluslararası Ekonomik Zirve

İlginizi Çekebilir

Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da gerçekleşecek olan ” Rusya – İslam Dünyası: KAZANSUMMIT 2019 ” başlıklı 11. Uluslararası Ekonomik Zirvesi’nin tarihi 24-26 Nisan 2019 olarak belirlendi.

Bu yıl on birincisi düzenlenecek olan zirve; islami finans, helal gıda endüstrisi, gençlik diplomasisi, çevre güvenliği, ihracat gelişimi, girişimcilik ve yatırımcılık temalarıyla gerçekleştirilecek. Program kapsamında Invest Expo ve Russia Halal Expo 2019 başlıklı iki fuarın da düzenleneceği belirtilen yazıda, söz konusu zirvenin Rusya Federasyonu ve İslam dünyası arasında iktisadi etkileşimin ana platformu olacağı ifade edilmektedir.

“Rusya – İslam dünyası: KazanSummit”, Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (OIC) önde gelen uluslararası ekonomik olaylarından biri olduğu ve varlığının ilk gününden itibaren, Zirvenin Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnikhanov himayesinde gerçekleştirildiği belirtildi. 2009’dan bu yana Zirvenin, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Federasyonu ve Tataristan Cumhuriyeti Hükümeti tarafından yıllık olarak güçlü bir şekilde desteklendiği ve uluslararası yatırım konferansının en iyi olduğu ayrıca Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üye ülkeleri arasındaki işbirliği için temel ve benzersiz bir platform olmaya devam ettiği ifade edildi.

 

Kaynak: https://kazansummit.ru/eng/

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy