5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

5. Doha İslami Finans Konferansı 19 Martta

İlginizi Çekebilir

9 Mart’ta Katar’ın başkenti Dohada ,”İslami Finans ve Dijital Dünya” başlıklı 5. Doha İslami Finans Konferansı düzenlenecek. Konferansa ekonomi, finans ve dijital teknolojideki finans ve akademik kurumların yanı sıra bir dizi uluslararası hükümet organı ve kuruluşlar  katılım gösterecektir.

Konferansın sunumlarının Katar ve tüm dünyadaki İslami bankacılık endüstrisinin gelişimine katkıda bulunması bekleniyor.

Organizasyon komitesi başkan yardımcısı Dr. Osama Qais el-Dereai, ayrıca Bait Al-Mashura’nın genel müdürü yapılacak konferans için yapılan basın açıklamasında , “4. Endüstri Devrimi ışığında, dünya yenilenen bir dizi zorlukla karşı karşıya kaldı. Dijital gerçeklik: Finans ve işletme alanında, dijital finans piyasadaki dengeyi ve güç merkezlerini değiştirmeye hazırdır, çünkü İslami finans da dahil olmak üzere tüm ekonomi sektörlerini etkilemiştir.” dedi

Al-Dereai, “Ernst & Young, dünyanın dört bir yanındaki İslami bankaların finansal teknoloji (fintech) uygulamalarının benimsenmesinin müşteri tabanını hızla artıracağını ve 2021 yılına kadar 150 milyon yeni müşteri çekeceğini tahmin ediyor. Bu nedenle, İslami finans kurumları arasında teknolojik ve dijital sistemlerin benimsenmesi yönünde artan bir eğilim var. Teknolojide uzmanlaşan birçok şirket, Blockchain teknolojisi kullanılarak İslami finans sözleşmelerini basitleştirirken, diğerleri Entegre Ödeme Sistemlerinin geliştirilmesini hedefliyor. diyerek sözlerine devam etti.

Al-Dereai, “Bu yeni sistemler, akıllı sözleşmeler yoluyla operasyonel maliyetlerde önemli bir tasarrufun yanı sıra, bankacılık işlemlerini basitleştirip hızlandırarak, brokerlerden kaçınarak ve İslami finansal işlemleri daha basit ve daha hızlı hale getirebilir” dedi.

 

Kaynak: Gulf News

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy