1 C
İstanbul
Perşembe, Ocak 28, 2021

5 Bin Kişi Bir Ton Altın Getirip Kira Sertifikası veya Tahvil Aldı

İlginizi Çekebilir

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vatandaşların yastık altındaki altınlarını getirerek, Hazineden tahvil almaya veya kira getirisi elde etmeye başladığını belirtti.

Şu an ülkemizde 100 milyar dolar yastık altında altın olduğu belirtiliyor.

 

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, merkez Şehitkâmil ilçesindeki Ziraat Bankasının İbrahimli Şubesi’ni ziyaret ederek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına başvuran vatandaşlarla görüştü. Gazetecilere açıklamada bulunan Şimşek, vatandaşların yastık altındaki altınlarını getirerek, Hazineden tahvil almaya veya kira getirisi elde etmeye başladığını dile getirdi.

Şu an için başvuruların oldukça iyi gittiğini ifade eden Şimşek, “Şu ana kadar 5 bin kişi, bir ton altın getirip kira sertifikası veya tahvil aldı. Bu da yaklaşık 150 milyon liraya tekabül ediyor. Böylelikle hem altın sahibi kardeşlerimiz kazanıyor hem de devletimiz ve ülkemiz kazanıyor. Sistemle beraber altın sahibi, altınını Hazinenin güvencesine veriyor. Böylelikle de hem çalınma veya kaybolma riskinden kurutuluyor. Burada aslında Hazinenin borç ihtiyacı yok. Ülkemizin tasarrufları düşük. Altınlar yastık altında bekliyor. Tasarrufları ekonomiye kazandırmak lazım. Çünkü şu an atıl bir kaynak. Tahminen şu an ülkemizde 100 milyar dolar yastık altında altın var. Bu çok büyük bir kaynak.” dedi.

Haberin tamamı: http://aa.com.tr/tr/ekonomi/basbakan-yardimcisi-simsek-5-bin-kisi-bir-ton-altin-getirip-kira-sertifikasi-veya-tahvil-aldi/940086

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy