1.5 C
İstanbul
Pazar, Ocak 17, 2021

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi, 24-25 Haziran’da Gerçekleştirilecek

İlginizi Çekebilir

Katılım Emeklilik, Bereket Emeklilik ve Doğa Sigorta gibi şirketlerin sponsor olduğu Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi’nin dördüncüsü 24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek

Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi (USAK), T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Sigorta Denetleme Kurulu’nun desteği ile bu yıl Uygulamalı Matematik Enstitüsü (ODTÜ) ve Aktüerler Derneği tarafından gerçekleştirilecek. Katılım Emeklilik, Bereket Emeklilik ve Doğa Sigorta’nın da içinde bulunduğu 50’nin üstünde sponsorun destek verdiği bu kongre aracılığıyla, kamu otoritesi, akademisyenler ve sektör temsilcileri, sigorta ve aktüerya alanındaki en son araştırma konuları ve ihtiyaçları değerlendirmek, tartışmak amacıyla aynı platformda buluşacak.

Prof. Dr. Jan Dhaene ve Prof. Dr.Burak Saltoğlu’nun davetli konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, Uluslararası Aktüerler Birliği Başkanı Gábor Hanák’ın, ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü’nden Prof.Dr. Sevtap Kestel ve Aktüerler Derneği Başkanı Taylan Matkap da açılış konuşmalarını yapacak. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik poster yarışması düzenlenerek genç yeteneklerin de Kongre’ye katkıları sağlanacak.

Kongrede; Uluslararası Finansal Raporlama Standardı 17 (UFRS17), Katastrofik Riskler, Sigortacılıkta Makine Öğrenimi, Sigorta Sektöründe Dijital Dönüşüm, Yasal Düzenlemeler ve Hukuk konularında özel oturumlar bulunmakta. Hayat-dışı, Hayat ve Emeklilik şirketleri genel müdürlerinin katılacağı CEO panelleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarsim, SBM’den üst düzey katılımcıların yer alacağı oturumlara ev sahipliği yapacak olan Kongre’de, paralel oturumlarla 60’a yakın makale sunumu da yapılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresine girişler için online kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.

Kongre web sayfası http://files.iam.metu.edu.tr/usak4/registration2.html kayıt ve detaylı bilgiyi sunmaktadır.

 

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy