11.5 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

34 yıllık geçmişiyle katılım bankaları

İlginizi Çekebilir

Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından yayına hazırlanan Katılım Finans dergimizin ilk sayısı ile siz değerli okurlarımızın huzurlarındayız.

Katılım Finans dergimizin ilk sayısında sizlere katılım bankacılığının Türkiye’deki gelişiminden bahsettik. Kapak konumuzda Türkiye’de özel finans kurumları olarak sektöre adım atan faizsiz modelin katılım bankacılığı adını alana kadar geçirdiği süreci, bu yoldaki kritik noktaları, katılım bankacılığına gönül verenleri ve ülkemizde faizsiz modele olan ihtiyacı mercek altına aldık.

Ülkemizde 34 yıllık geçmişi olan katılım bankacılığına, TKBB Genel Sekreterimiz Osman Akyüz ile konuştuk. Kastamonu Entegre şirketi yetkilileri ile katılım bankacılığı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Önümüzdeki sayılarımızda da katılım bankacılığını kullanan şirketlerle röportajlar yapmaya devam edeceğiz. Bir de katılım bankalarından gelen görüşlerle zenginleştirdiğimiz Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili dosya konumuzu beğeninize sunuyoruz. Mobil kullanımın arttığı bankacılık sistemlerinde katılım bankaları hem yüksek siber güvenlik sistemleriyle hem de kullanıcı dostu mobil uygulamalarıyla müşterilerine güvenli bir kullanım sunuyor. Katılım bankalarının bilişim departmanlarından aldığımız veriler ışığında bankaların siber güvenlik uygulamalarını da sizinle paylaşıyoruz.

Dünyada katılım bankacılığının güçlü olduğu Malezya’yı sizlerle birlikte geziyor ve ülkenin hem sosyal hem de ekonomik yapısını sizinle paylaşıyoruz. Katılım Finans dergimizin katılım bankacılığına hayırlı olmasını dilerim.

Esen kalın.

Mehmet Erdoğan
Yayın Yönetmeni

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy