10.9 C
İstanbul
Salı, Ocak 26, 2021

“10 Sektörün 8’inde Artış Var”

İlginizi Çekebilir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) Ağustos ayı verilerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bakan Varank, “10 sektörün 8’inde artış var. Diğer ülkelere kıyasla pozitif ayrışma devam ediyor” dedi.

“Gıda, giyim ve deri ürünlerinde üretim artıyor”

Bakan Varank, Twitter hesabından, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye İmalat PMI verilerini değerlendirdi. Ağustos ayında Temmuz’a göre endeksin bir miktar gerilemesine karşın 54,3’lük değerle eşiğin üzerinde olduğunu ve canlanmayı gösterdiğini vurgulayan Varank, “10 sektörün 8’inde artış var. Gıda, giyim ve deri ürünlerinde üretim artıyor. En fazla yeni sipariş artışı ana metalde. Diğer ülkelere kıyasla pozitif ayrışma devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye, pek çok ülkeyi geride bıraktı

Varank’ın paylaşımında yer verdiği grafiğe göre Türkiye, endekste Ağustos ayında elde ettiği 54,3’lük değerle aralarında ABD, Çin, Almanya, Fransa, Rusya’nın da bulunduğu pek çok ülkeyi geride bıraktı.

 

Daha Fazla

Katılım Haberleri

Dergiden Son Yazılar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam etmeniz durumunda, çerez kullanımımıza onay veriyor sayılırsınız.
Onayla
Privacy Policy